Archiwa kategorii: Bez kategorii

Prywatna opieka medyczna – propozycja PZT

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że spółka Supra Brokers S.A. – największy w Polsce broker ubezpieczeniowy sektora medycznego
i nasz Partner – przygotowała specjalną propozycję prywatnej opieki medycznej dla Polskiego Związku Tenisowego.

Mogą z niej skorzystać zarówno Zawodnicy, jak i Trenerzy, Szkoleniowcy oraz wszyscy członkowie PZT.
Istnieje też możliwość, by do wybranego pakietu dołączyć swoich Małżonków, Partnerów Życiowych i Dzieci.

Wśród zalet zaproponowanego przez PZT rozwiązania z pewnością warto wskazać krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza
specjalisty bez skierowania (max. 5 dni roboczych) oraz internisty/pediatry (max. 2 dni robocze).

Warunkiem, by skorzystać z propozycji opieki medycznej dla PZT, jest zebranie min. 151 Uczestników programu.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z załączonym folderem informacyjnym, w którym znajdziecie Państwo
szczegółowe informacje na temat proponowanych pakietów i ich cen.

By wykupić prywatną opiekę medyczną wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na stronie: https://pzt.pga.pl. W razie dodatkowych pytań warto skontaktować się z ekspertem Supra Brokers S.A., wskazanym w załączonym folderze.

Z poważaniem,

Polski Związek Tenisowy

Folder z propozycją -> PZT_OM_-_folder01-1

Procedury COVID – przypomnienie

Szanowni Państwo,

Po otrzymaniu niepokojącego raportu Sędziego naczelnego z turnieju OTK U18 „OTK – CTS CUP”, który odbył się w Sobocie w dn. 07-10.11.2020 przypominamy, że w związku z aktualną sytuacją związaną z trwającą pandemią COVID-19 obowiązują aktualne zasady bezpieczeństwa w sporcie.

Zgodnie z nimi w dbałości o nasze wspólne bezpieczeństwo zdrowotne Polski Związek Tenisowy zarekomendował odpowiednie procedury dotyczące postępowania i zasady treningu dla klubów tenisowych w sezonie halowym 2020/2021 jak i obowiązujące podczas trwania turniejów tenisowych zarówno indywidualnych jak i drużynowych.

Przedstawione zasady mają na celu umożliwić jak najbezpieczniejsze uprawianie naszej dyscypliny sportu w tym trudnym czasie. Jednak od nas samych, naszego rozsądku i poczucia odpowiedzialności zależy skuteczność przestrzegania obowiązujących procedur.

Przypominamy, że w przypadku turniejów tenisowych wszyscy biorący w nich udział zawodnicy i zawodniczki deklarują znajomość i obowiązkowe przestrzeganie obowiązujących zasad postępowania i procedur turniejowych. Dotyczy to także rodziców jak i trenerów, na których dodatkowo spoczywa obowiązek aby swoim postępowaniem stanowić wzór godny naśladowania dla swoich dzieci i podopiecznych.

Za nieprzestrzeganie aktualnych procedur turniejowych będą wyciągane natychmiastowe konsekwencje przez sędziego naczelnego i dyrektora turnieju. Zawodnik startujący w danym turnieju i nie przestrzegający obowiązujących procedur może otrzymać karę dyskwalifikacji włącznie (zawodnik zostaje usunięty z turnieju).

Polski Związek Tenisowy na bieżąco monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z sędziami i organizatorami turniejów. Będzie także z całą stanowczością wyciągał właściwe dostępne mu konsekwencje wobec osób (w tym zawodniczek, zawodników, trenerów) łamiących obowiązujące zasady postępowania i procedury bezpieczeństwa. Do możliwych konsekwencji w zastosowaniu w poszczególnych przypadkach należą miedzy innymi: kara dyskwalifikacji na okres minimum dwóch miesięcy, zmniejszenie (50%) kwoty pieniężnej przyznanej z racji udziału w Programie Indywidualnego Wsparcia PZT lub wykluczenie z tego programu, czasowe lub stałe pozbawienie praw członka Kadry Narodowej.

Chcielibyśmy podkreślić fakt naszej wspólnej odpowiedzialności w tym trudnym nie tylko dla sportu czasie. Wspierajmy się nawzajem.

Życzymy Państwu dużo zdrowia, siły i wytrwałości.

Polski Związek Tenisowy

Procedury turniejowe – obostrzenia

Szanowni Państwo,

Przypominamy o obowiązujących procedurach turniejowych w związku z panującą pandemią, które znajdziecie Państwo w zakładce „Turnieje WMZT” -> „Komunikaty”. Informujemy również o dodatkowych obostrzeniach, które obowiązują od nadchodzącego weekendu.

  1. Do odwołania na obiekcie turniejowym (całym) – hala, zaplecze mogą przebywać tylko i wyłącznie:

– zawodnicy uczestniczący w wydarzeniu sportowym zgodnie z harmonogramem gier wyznaczonym przez sędziego naczelnego (zakaz przebywania na obiekcie zawodników, którzy w danym momencie nie mają wyznaczonych gier),

– obsługa turnieju:

  • Dyrektor Turnieju
  • Sędzia naczelny i sędziowie strefowi
  • Obsługa techniczna – najwyżej dwie osoby
  • Obsługa medyczna – jedna osoba
  • Max. 2 trenerów delegowanych przez PZT,
    Do odwołania wszyscy uczestnicy wydarzenia sportowego (zawodnicy, obsługa turnieju) są zobowiązani do zakrywania ust i nosa (maseczka), nakaz nie dotyczy zawodników rozgrywających mecz,
  1. Na całym obiekcie i na kortach w widocznych, dostępnych miejscach obowiązkowe są środki do dezynfekcji rąk.
  1. Na całym obiekcie obowiązuje zasada dystansu społecznego (co najmniej 1,5 m)

Szanowni Państwo, w przypadku nie przestrzegania procedur turniejowych oraz powyższych obostrzeń, turniej w trybie natychmiastowym zostanie zamknięty, a klubowi zostanie odebrania licencja klubowa.